تبلیغات
تور اندونزی نوروز 99 | تور جزیره بالی اندونزی - اندونزی، دیدنی ترین کشور شرق آسیا

اندونزی، دیدنی ترین کشور شرق آسیا

پنجشنبه 15 تیر 1396 02:05 ب.ظنویسنده : علی علی

 

در همسایگی کشورمان کشورهای مسلمان زیادی وجود دارند اما در شرق آسیا نیز چندین کشور گردشگری بسیار زیبا و البته مسلمان هم وجود دارند که یکی از آنها اندونزی است. کشوری که جاذبه های گردشگری بی شمار و زیبایی نیز دارد.

کشور اسلامی اندونزی مجموعه‌ای از جزایر (نزدیک به ۱۷۵۰۸جزیره بزرگ و کوچک) است که در جنوب شرقی آسیا در اقیانوس کبیر قرار دارد. اندونزی در نیمکرهٔ شرقی، در جنوب شرقی آسیا، در اقیانوس هند و دریاهای وابسته به آن واقع شده و خط استوا از آن می‌گذرد.

این کشور در جزیره گینه نو با پاپوا و هم چنین در جزیره برنئو با مالزی مرز مشترک دارد..این کشور تا جنگ جهانی دوم مستعمره هلند بوده و در طول جنگ جهانی دوم به اشغال ژاپن درآمد تا اینکه در سال ۱۹۴۵ اعلام جمهوری نمود و پس از چهار سال جنگ با هلند در سال ۱۹۴۹ مستقل شد و توانست به کشور جدید بدل گردد. در این بخش از سری مقالات کشورهای مسلمان جهان، قصد داریم شما را با کشور مسلمان اندونزی بیشتر آشنا کنیم؛ با سایت هجرت همراه باشید.

اندونزی
اندونزی

یکی از شاخصه های کشور اندونزی این است که دارای یک فرهنگ واحد نمی باشد ،فرهنگ امپراطوری ماجاپاهیت در جزایر مرکزی نمونه بارز آن را در خیمه شب بازی سایه ها می توان دید ،فرهنگ حالای با لباس های باتیک ,خنجرهای کریس و فرهنگ عربی ,عمده ساختار فرهنگی آن را تشکیل می دهند و تنوع اندیشه ها ونظرات در این فرهنگ بسیار جالب می باشد. .

از نظر استفاده از مواد غذایی ذائقه اندونزیایی در مناطق مختلف متفاوت می باشد و متاثر از نوع چینی ،اروپایی،خاورمیانه و هندی می باشد و هر قسمت از آن تماسل به دستور پختی خاص دارد. خوراک اصلی در این کشور بوده برنج می باشد که به همراه گوشت و سبزی سرو می شود. ادویه جات ، شیرنارگیل ،ماهی و مرغ از عمده مواد اولیه تشکیل دهنده خوراک دراین کشور می باشند و به صورت روزانه از آن استفاده می کنند.

کشور اندونزی
کشور اندونزی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید بدمینتون موفق ترین ورزش اندونزی می باشد و از زمان ورود بدمینتون به المپیک این کشور حداقل یک مدال طلا را از آن خود کرده است. موسیقی سنتی اندونزی شامل گاملان و کرونکوگ و نمونه معاصر موسیقی محبوب پاپ است.

از نظر جمعیتی باید گفت بیشتر جمعیت امروزی اندونزی از نژاد آسترونزی هستند که از تایوان به سوی جنوب شرق مهاجرت کرده‌بودند. آنها در حدود ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد به اندونزی رسیدند و جمعیت بومی ملانزی را به سوی شرق راندند. در متون قدیمی و معتبر  خاورمیانه از مناطقی از اندونزی امروزی به عنوان «جابه» و «زابج» یاد شده‌است. یک عنوان کلی برای قلمرو پادشاهی سری‌ویجایا و ماجاپاهیت، شامل تعداد زیادی از جزایر هند بوده‌است.

کشور اندونزی
کشور اندونزی

کشور  اندونزی بیشترین جمعیت مسلمان در دنیا را دارا می باشد سنت بردباری مذهبی افتخار می‌کرده و در قانون اساسی این کشور آزادی مذهبی تضمین شده‌است. امروزه قوانین این کشور تبلیغ افکار ناخداباورانه را جرم دانسته و برای کسانی که بخواهند مؤمنان مسلمان را با باورهای دیگری آشنا کنند جرایم سنگینی را در نظر گرفته است که از جمله آنها می توان  به پنج سال زندان اشاره کرد. در اندونزی دین نقش مهمی در آموزش خصوصی دارد و در شرایطی که تعداد مدارس دولتی خوب بسیار کم  است غیر از مدارس دینی گزینه دیگری برای کودکان اندونزیایی وجود ندارد.

مسلمانان اندونزیایی
مسلمانان اندونزیایی

درآمد اصلی کشور اندونزی از طریق معادن نفت و گاز طبیغعی تامین می شود، این کشور دارای منابع غنی نیکل، مس و زغال سنگ است ولی به علت نسبت بیشتر جمعیت به درآمد اکثر مردم این کشور فقیر هستند.یکی از منابع درآمد برای اندنزی صنعت گردشگری آن می باشد. 


آخرین ویرایش: پنجشنبه 15 تیر 1396 02:09 ب.ظ