تبلیغات
تور اندونزی نوروز 99 | تور جزیره بالی اندونزی - جاکارتا شهری زیبا در اندونزی

جاکارتا شهری زیبا در اندونزی

شنبه 5 فروردین 1396 03:23 ب.ظنویسنده : علی علی

 

یکی از کشور هایی که این روزها ایرانی ها به آن اهمیت می دهند کشور مالزی می باشد زیرا ویزای آن به راحتی به دست می آید شما هم در نظر داشته باشید که مالزی از لحاظ گردشگری نیز بسیار حازئز اهمیت بوده و هر روزه تعداد گردشگران آن بیشتر می شود. در ادامه با وبلاگ تور اندونزی همراه ما باشید تا نکات مهمی را در اختیار شما بگذاریم. شهر جاکارتا مهمترین و بزرگ‌ترین شهر کشور اندونزی و پایتخت آن می باشد.همچنین مرکز اقتصادی ـ تجاری ، حمل ونقل و صنعتی این کشور و مرکز سیاسی ـ اداری ایالت جاکارتا نیز به شمار می رود .

جاکارتا شهری زیبا در اندونزی

البته باید این را هم باید گفت که این شهر زیبا در شمال غربی جزیره جاوا واقع شده است و قدمت آن به 500 سال پیش می رسد . شهر جاکارتا به دلیل توسعه‌ ی اقتصادی و بازارها و بنادر پر رونق آن، مورد انتخاب بسیاری از پناهندگان دیگر کشورهای جنوب شرقی آسیا قرار گرفت و اکنون با ۸٬۷۹۲٬۰۰۰ نفر جمعیت در جایگاه یازدهمین ابر شهر پر جمعیت جهان قرار دارد.

با وجود این ‌که وقوع زلزله و فعالیت آتشفشان‌ها در سال‌های گذشته ، جاکارتا را برای جذب توریست تا حدودی با مشکل مواجه کرده ، اما جذابیت‌ های طبیعی این سرزمین ، قدمت و شکوه معبد ها و کاخ‌ ها ، اجرای جشن‌ها و همچنین فرهنگ هندو هر سال پذیرای گردشگران بسیاری از سرتاسر دنیا می باشد. شهر جاکارتا شهری قلعه مانند و نسبتا قدیمی است که در منطقه ای با تاریخ کهن واقع شده است .

جاکارتا شهری زیبا در اندونزی

شما نیز به این نکته توجه داشته باشید که این منطقه محل زندگی انسان های اولیه بوده است .این شهر از مشهورترین شهرهای بزرگ اسلامی است که دارای بناهایی متعلق به دوره استعمار است و بافت شهری مطابق الگوی شهرهای هلندی است. در سده ی چهارم میلادی ، دولت هندوستانی  جاوه ای در شهر جاکارتا حکمرانی می کرد . پیشینه ی جاکارتا، به دلیل قرار گرفته شدنش در قسمت جاوه ، با پیشینه این جزیره به هم پیوسته است. از صد ساله ی پنجم  تا یازدهم ، نام آن سونداکلاپا  یا سونداکلبا بود و از سال 1525 تا سال 1527، به جایاکرتا یا همان سوراکارتا که از ریشه سنسکریت به معنای فرخنده و پیروز می باشد عوض شد و کمی پیش از 1619 به جاکارتا تغییر کرد .


آخرین ویرایش: دوشنبه 23 اسفند 1395 04:52 ب.ظ