تبلیغات
تور اندونزی نوروز 99 | تور جزیره بالی اندونزی - جزیره فلورس در اندونزی

جزیره فلورس در اندونزی

شنبه 18 اردیبهشت 1395 04:21 ب.ظنویسنده : علی علی

 

یک جزیره بسیار زیبا در مجمع الجزایر سوندای کوچک واقع در کشور اندونزی در آسیای جنوب شرقی قرار دارد که به نام جزیره فلورس مشهور است. این جزیره دیدنی 13540 کیلومتر مربع مساحت و 1831000 نفر جمعیت دارد و 2370 متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است. سواحل غرب فلورس بخشی از پارک ملی کومودو و میراث جهانی یونسکو محسوب می شود چرا که جز معدود مکان هایی است که اژدها های کومودو در حیات وحش آن نگهداری می شود.

اندونزی

جاذبه های گردشگری فراوانی در جزیره فلورس وجود دارد. یکی از این جاذبه های گردشگری دهانه آتشفشان کلیموتو است. این مکان که معروف ترین جاذبه گردشگری جزیره فلورس است هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این دهانه آتشفشان دارای سه دریاچه تغذیه شده از گاز آتشفشانی است که آب آن با توجه به میزان اکسیداسیون در آب درتغییر رنگ می دهد و به رنگ های قرمز، سبز یا آبی خود نمایی می کند. بومی های جزیره فلورس این دریاچه ها را استراحتگاه ابدی اجدادشان می دانند و رنگ دریاچه ها را هم مربوط به خلق و خوی ارواح می دانند. هیچکس قدرت پیش بینی رنگ آب این درباچه ها را ندارد و این تغییر رنگ باعث شده جزیره فلورس به مکانی منحصر به فرد و دیدنی در کل جهان تبدیل شود.

اندونزی

جزیره فلورس یک صنعت اکوتوریستی در حال رشد دارد که گردشگران به واسطه آن می توانند از روستاهای سنتی این جزیره بازدید کنند، با خانواده های محلی بمانند و از فعالیت هایی نظیر تماشای پرندگان و کوه پیمایی با راهنمای محلی ها لذت ببرند.مجموعه این جاذبه های فرهنگی و طبیعی همه ساله مسافران و توریست های فراوانی را به سمت این جزیره زیبا و دیدنی می کشاند. در سال 2003 بقایای جسد کوتوله ها ی مدرن در این جزیره پیدا شده است . این اجساد یک متر قد و 25 کیلوگرم وزن داشته اند و اندازه مغزشان هم اندازه یک میوه ی گریپ فوروت بوده است.

اندونزی
برچسب ها: جاذبه های گردشگری اندونزی ، جاذبه های توریستی اندونزی ، سفر به اندونزی ،
آخرین ویرایش: یکشنبه 19 اردیبهشت 1395 12:32 ب.ظ