آب و هوای حاره ای اندونزی

چهارشنبه 19 اسفند 1394 01:17 ب.ظنویسنده : علی علی

 

آب و هوای حاره ای اندونزی مهمترین عامل تخریب آثار باستانی این دیار بویژه اسناد مکتوب بر روی کاغذ و ساختمان های چوبی، بوده است.  با این حال بعضی از آثار تمدن های هندو- بودایی در جاوه وجود دارد مثل معابد مختلف و مجسمه های شخصبت های مقدسی مثل برهما، شیوا، ویشنو،آگاستیا و دورگا. معبد بوروبودور در حومه شهر جوگجاکارتا یکی از بزرگترین این بناها و از مراکز دیدنی کشور است.

آب و هوای حاره ای اندونزی

از دوره اسلامی نیز سنگ قبر های متعدد و نیز سکه ها و کتابها متعددی باقی مانده است. آثار حضور اروپاییان نیز در جاکارتا و دیگر شهر ها به صورت دژ های قدیمی و ساختمان های سبک وجود دارد. معروف ترین موزه های اندونزی عبارت اند از: موزه مرکزی معروف به موزه فیل ( در جاکارتا، تاسیس: 1778 میلادی) موزه های تاریخ طبیعی در باندونگ و بوگرو و نیز موزه فسیل شناسی و انسان شناسی سانگیران در جاوه مرکزی و محل نگهداری فسیل هایی ماقبل تاریخ و بقایای انسان های اولیه در جاوه است.

آب و هوای حاره ای اندونزی

از دیگر مناطق دیدنی اندونزی می توان به وارد زیر اشاره کرد: مسجد استقلال در سال های پس از استقلال اندونزی ساخته شد و یکی از بزرگترین مساجد جنوب شرقی آسیا است. برج «موناس» در مرکز شهر جاکارتا که سمبل استقلال اندونزی است که یکی از جاذبه های توریستی مربوط به تور اندونزی می باشد.

پارک بزرگ و معروف تامان مینی ایندونزیا ایندا به معنای پارک مینیاتور اندونزی زیبا در حومه جاکارتا، که در آن شکل جغرافیایی و معماری و سنت های 27 استان اندونزی به نحو زیبایی ساخته شده است و جهانگردان خارجی با بازدید از این پارک، تصویری جامع از مناطق مختافکشور بدست خواهند آورد.

آب و هوای حاره ای اندونزی

در این پارک موزه ها و مجموعه های مختلف تمبر، حیوانات دریایی، حشرات و پروانه ها، علوم و فنون و گل و گیاه وجود دارد. باغ گیاهشناسی در شهر بوگور نیز از مراکز دیدنی این کشور است که مجموعه از گیاهان مختلف را در بر دارد.


برچسب ها: تور اندونزی ، آب و هوای اندونزی ، اندونزی ، مختافکشور اندونزی ،
آخرین ویرایش: چهارشنبه 19 اسفند 1394 01:23 ب.ظ

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic