کوه ها و آتشفشان ها در اندونزی

دوشنبه 26 بهمن 1394 01:15 ب.ظنویسنده : علی علی

 

اندونزی دارای رشته کوه های فراوان و قلل مرتفع بسیار است که در بین انها حدود 400 آتشفشان وجود دارد که یک چهارم آنها فعال است. یزرگترین کوه اندونزی قله ماندالا با 4660 متر ارتفاع در رشته کوه جایا وی جایا در ابریان جایا قرار دارد که معمولا پوشیده از برف است.
دیگر قله های مرتفع اندونزی (با ارتفاع بیش از 2750 متر) عبارت اند از:


کوه های اندونزی
کوه های اندونزی

کوه های اندونزی
کوه های اندونزی

در جزیره سوماترا: لیوزز و کرینچی، در جزیره جاوه: گده، تانگکوبان پراهو؟ چیره مای، کاوی، کلود، سه مه رو و رائونگ؛ در جزیره سالاوسی: لمپوباتانگ و رانته کومبالا، در جزیره بالی: باتور و آگونگ؛ در جزیره لومبوک: رین جانی، در جزیره سومباوا: تامابورا.

کوه های اندونزی
کوه های اندونزی

فوران های آتشفشانی هر چند یکبار مشکلاتی را برای ساکنین ح.الی این کوه ها فراهم می آورد در طول دو دهه گذشته نزدیک به 30 مورد فوران مهم آتشفشانی ثبت شده است.

کوه های اندونزی
کوه های اندونزی

کوه های اندونزی
کوه های اندونزی

هتل های اندونزی نیز بر روی کمربند زلزله حوزه پاسیفیک قرار دارد و وقوع زلزله های خفیف و شدید یکی از مشکلات دائمی ساکنان این کشور است. در تاریخ اندونزی موارد گوناگونی از وقوع بلاهای طبیعی مثل زلزله و آتشفشان وجود داشته که خشاات فراوانی را پدید آورده است (مثل فوران آتشفشان کراکاتوادر سال 1883)

در صورتی که تمایل برای سفر به کشور اندونزی را داشتید حتما پیش از آن از آژانس مسافرتی کاروانیک مشورت لازم را برای انتخاب منطقه مناسب بگیرید.


برچسب ها: کوه های اندونزی ، اندونزی ، آتشفشان های اندونزی ، قله ماندالا ،
آخرین ویرایش: جمعه 30 بهمن 1394 01:27 ب.ظ

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic